zastave-stalci-koplja

zastava na stalku

24.siječnja 2022.
TENIS:AUSTRALIAN OPEN
Marin Čilić zaustavljen u osmini finala porazom od Kanađanina Felix Auger-Aliassime

Australian Open

Naš najbolji tenisač Marin Čilić zaustavljen je u osmini finala Australian Opena. Deveti tenisač svijeta, Kanađanin Felix Auger-Aliassime slavio je sa 6-2, 6-7 (7), 2-6, 6-7 (4) nakon više od tri i pol sata igre.

Čilić je odlično krenuo u meč, uvjerljivo uzeo prvi set, a u tie-breaku druge dionice kod vodstva od 6:5 imao i set-loptu za 2:0. Ipak, Kanađanin se izvukao, stigao do poravnanja nakon čega uvjerljivo uzima treći set. U četvrtom je odluka još jednom pala u tie-breaku u kojem je odlučio jedan mini-break na strani Auger-Aliassimea.

Čilić je tijekom meča zabio 24 asa uz 54 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je obje break-lopte (Auger-Aliassime dvije od čak 15).

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i prva pobjeda mladog Kanađanina.

Marin Čilić izborio ulazak u 3. kolo turnira, Ana Konjuh se oprostila od Australian Opena

20.siječnja 2021.
MARIN ČILIĆ
Marin Čilić
plasirao se u 3. kolo Grand Slam turnira Australian Open svladavši Slovaka Norberta Gombosa sa 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (6) za dva sata i 42 minute igre. Marin je glatko dobio prva dva seta no, problemi su počeli u trećem setu, kada mu je Gombos u drugom gemu po prvi puta oduzeo servis.

Kada je naš igrač napravio "re-break" u petom gemu, Slovak još jednom oduzima početni udarac kod 3:4 i dobiva set. Četvrti set bio je posve izjednačen i otišao je do "tie-breaka", u kojemu Marin vodi sa 4:2, a Gombos se vraća i kod 6:5 ima čak i set-loptu na svoj servis. No, Čilić ipak dobiva tri poena zaredom i sprječava odlazak meča u peti set. Čilić je imao čak 20 aseva i samo dvije dvostruke pogreške, 56 posto ubačaja prvog servisa, te 46 winnera i 56 neprisiljenih pogrešaka u meču.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv petog nositelja Rusa Andreja Rubljeva, kojega je svladao u njihovu prvome međusobnom srazu u Ženevi 2015. godine, ali je potom izgubio pet mečeva u nizu.

ANA KONJUH
Hrvatska tenisačica Ana Konjuh oprostila se od Australian Opena porazom u 2. kolu od Amerikanke Danielle Collins koja je slavila 6:4, 6:3 za 80 minuta igre. Konjuh (WTA-58.) nije pronašla načina kako se suprotstaviti 30. igračici svijeta u njihovu prvom međusobnom ogledu.

Dubrovkinja je izgubila svoj prvi servis u dvoboju u drugom gemu, pa se vratila u meč spasivši dvije set-lopte kod 3:5, da bi odmah u sljedećem gemu prokockala 40-15 na svom početnom udarcu i izgubila set.
I u drugom setu kobnim se pokazao gubitak servisa Konjuh u drugom gemu, a sve što je Ana napravila do kraja meča bila je jedna neiskorištena "break" lopta kod 3:5.

Konjuh je u u ovom meču imala čak osam dvostrukih pogrešaka pri servisu i nijedan as, te samo 47 posto ubačaja prvog servisa. Imala je više winnera od Collins (16-14), ali i više neprisiljenih grešaka (26-18). Amerikanka je iskoristila sve tri ponuđene lopte za obrat. Collins će u trećem kolu igrati protiv Dankinje Clare Tauson (WTA - 39.).

18.siječnja 2022.
Marin Čilić i Ana Konjuh se plasirali u drugo kolo Australian Opena

MARIN ČILIĆ
Hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP - 27.) plasirao se u drugo kolo Australian Opena svladavši Ekvadorca Emilia Gomeza 6:3, 6:1, 6:2 nakon jednog sata i 43 minuta igre.Jedini hrvatski predstavnik u muškoj pojedinačnoj konkurenciji lako se obračunao sa 153. tenisačem svijeta koji je nastup u glavnom turniru izborio kroz kvalifikacije.
Čilić je izgubio samo šest gemova, a iskoristio je sedam break prilika od njih 11. Gomez je napravio jedan break i to u prvom setu.

U drugom kolu Čilić će igrati protiv Slovaka Norberta Gombosa (ATP - 117.), također kvalifikanta, koji je u prvom kolu svladao Timofeya Skatova 6:3, 6:2, 1:6, 6:4.

ANA KONJUH

Plasman u drugo kolo izborila je u ženskoj pojedinačnoj konkurenciji Ana Konjuh (WTA - 58.), posljednja hrvatska predstavnica u glavnom dijelu turnira.

Nakon dva sata i 19 minuta igre pobijedila je Amerikanku Shelby Rodgers (WTA - 36.) 4:6, 6:3, 7:5.

U trećem setu Konjuh prva radi break te na servisu kod 5:4 može završiti meč u svoju korist. Ipak, ne koristi tri meč lopte te se Rodgers vratila u meč. No, Konjuh tada ponovno radi break, uzima osam poena u nizu i sigurno završava meč u svoju korist.

Konjuh je imala 5/9 na break loptama, a Rodgers 4/8.

U drugom kolu Konjuh će igrati protiv pobjednice meča Danielle Rose Collins i Caroline Dolehide.

Vekić i Martić ispale već u prvom krugu Australian Opena

17.siječnja 2022.: Nakon što je Donna Vekić poražena na startu Australian Opena, u ponedjeljak se je isto dogodilo i Petri Martić. Ona je izgubila od Švicarke Jil Teichmann, 34. na WTA listi, sa 3-6, 3-6.

Martić je odlično krenula u meč i na startu odmah oduzela servis protivnici. Nažalost, već u sljedećem gemu je izgubila stečenu prednost, a u šestom gemu Teichmann je došla do još jednog breaka za vodstvo 4-2. Do kraja seta nije dopustila Martić da ugrozi njezin servis i dobila je prvi set sa 6-3.

U drugom setu Švicarka je prva došla do breaka i vodstva 3-1. Martić je imala priliku vratiti izgubljeni servis u šestom gemu, imala je tri break lopte, ali nije ih uspjela realizirati. Nakon toga Martić više nije bila u prilici za break, već je još jednim izgubljenim servisom poražena nakon sat i 15 minuta igre.

Martić je napravila 30 neprisiljenih grešaka, 16 više od svoje protivnice.

Prije toga Donna Vekić je u 1. kolu Grand Slam turnira Australian Opena poražena od Amerikanke Alison Riske sa 2-6, 2-6 poslije sat i 13 minuta igre.  Vekić tijekom cijelog meča nije imala niti jednu priliku za break, a napravila je 27 neprisiljenih grešaka, odnosno 16 više od svoje protivnice.

Posljednja hrvatska predstavnica Ana Konjuh u utorak će u 1. kolu igrati Amerikanke Shelby Rogers, 36. igračice svijeta. Dosad su se jednom susrele, 2015. u Nottinghamu i Konjuh je slavila.

Naš najbolji tenisač Marin Čilić, koji je postavljen za 27. nositelja, prvi Grand Slam sezone otvorit će protiv kvalifikanta.

Branitelj naslova na Australian Openu, srpski tenisač Novak Đoković neće igrati jer mu je u ponovoljenom postupku sud odbio izdati vizu za ulazak u Australijua. Đoković je u nedjelju napustio Australiju.

U prvom kolu tog turnira u Melbourneu umjesto Đokovića će igrati Rus Andrej Rubljov. Prema pravilima Grand Slam turnira, ako se prvi nositelj povuče prije nego što organizatori objave raspored za prvi dan natjecanja, onda će peti nositelj preuzeti njegovo mesto. U ovom slučaju to bi bio Rubljov.